Groentefrittata met walnoten

In het kort
1
Hoofdgerecht
Deze groentefritatta bevat weinig koolhydraten en is lekker rijk aan groente! Zeker het proberen waard!
Wat heb je nodig voor 1 persoon?
Ingrediënten:
- 1 rode ui
- 1 teen knoflook
- 100 gram wortels
- 1/2 halve broccoli
- 1 tomaat
- 30 gram walnoten
- 1 theeepel paprikapoeder
- 2 eieren
- 20 gram geraspte 30+ kaas
- 1 eetlepel olijfolie
- 1/2 eetlepel meel
- 1/2 eetlepel yoghurt
- 1 theelepel mosterd
- Peper naar smaak
Materialen:
- Snijmes
- Snijplank
- Knoflookpers
- Kom
- Koekenpan
- Ovenschaal of bakblik
- Oven
Hoe te maken?
- Verwarm de oven voor op 220 °C.
- Pel en snipper de ui. Pel de knoflook en pers deze met de knoflookpers. Was (of schil) de wortels en snijd in blokjes. Was de broccoli. Snijd in kleine roosjes en de stronk in stukjes. Was de tomaat en snijd in blokjes.
- Hak de walnoten grof.
- Verwarm olijfolie in een ruime koekenpan. Bak de ui, knoflook, wortels, broccoli en tomaat circa 10 minuten.
- Breng op smaak met paprikapoeder en peper.
- Kluts intussen de eieren, meel, yoghurt, mosterd, geraspte kaas en walnoten in een ruime kom. Haal de groenten van het vuur en meng met het eiermengsel.
- Doe het eiermengsel in een ingevette ovenschaal/bakblik. Bak de frittata circa 20 minuten in de voorverwarmde oven totdat deze goudbruin kleurt en stevig aanvoelt. Snijd daarna in punten en serveer direct.
Voedingswaarde per portie:
Energie | 660 kcal |
Koolhydraten | 22,8 gram |
Eiwitten | 31,5 gram |
Vetten | 46 gram |
Waarvan verzadigd vet | 9,6 gram |
Vezels | 13,5 gram |
Zout | 1 gram |
Recept van Diabetes Fonds
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Andere recepten
Voeding gaat je helpen

Hoewel gewichtsverlies vaak voorkomt bij kanker, bijvoorbeeld door een verminderde eetlust, kunnen bepaalde behandelingen bij borstkanker – zoals hormoontherapie of medicatie – juist leiden tot gewichtstoename.

Bij het aanpakken van een te hoog gewicht wordt vaak als eerste gezegd: minder eten en meer bewegen. Maar werken aan je gezondheid en een gezonder gewicht is zoveel meer dan dat.

Je moet vaker naar het toilet om te plassen, je hebt moeite met het lezen van de krant doordat je wazig ziet of je blijft maar naar de kraan lopen voor een glaasje water omdat je zo’n droge mond hebt. Mogelijk herken jij jezelf hierin.

Als je zwanger bent of wil worden, wil je graag gezond en veilig te eten. Zowel voor jezelf als voor je baby. Welke voedingsstoffen heb je (extra) nodig? En welke voeding kan je juist beter laten staan?